Podstawowe informacje

Dzieci powyżej drugiego roku życia wymagają odpowiedniej suplementacji niektórych makro i mikroelementów, a ich dieta wciąż powinna różnić się od diety osoby dorosłej. W tym czasie dzieci potrzebują intensywnej suplementacji witaminy D oraz wapnia. Zapewnienie odpowiedniej ilości tych składników w codziennym jadłospisie nie jest łatwe. Jedną z wygodniejszych możliwości dostarczenia potrzebnych substancji jest mleko modyfikowane firmy Nutricia, przeznaczone dla tej grupy wiekowej. Bebiko 4 posiada odpowiedni skład dla dwulatka, w którym znajdziemy: witaminy A, B12, C, D, E; dodatkowo cholinę, L-karnitynę, inozytol oraz kwas alfa-linolenowy, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka.

Kwas alfa-linolenowy to jeden z nienasyconych kwasów omega 3, który wraz z żelazem wspiera rozwój tkanki nerwowej oraz mózgu, natomiast o rozwój tkanki kostnej i zębów zadba optymalnie dobrana dawka witaminy D oraz wapnia.

Mleko w swoim składzie zawiera również prebiotyki (GOS- galaktooligosacharydy oraz FOS- fruktooligosacharydy), które wraz z błonnikiem zadbają o prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Przygotowanie produktu oraz przeciwwskazania

Mleko Bebiko 4 to produkt bardzo łatwy w swoim przygotowaniu. Podajemy go dziecku dwa razy dziennie w porcji 200 ml. Do uzyskania dwustu mililitrowej porcji musimy rozpuścić 6 płaskich miarek mleka (miarka dołączona jest do produktu) w 180 ml wody. Należy wspomnieć o starannym przestrzeganiu zasad higieny. Przed przystąpieniem do przygotowania mleka trzeba dokładnie umyć ręce oraz sprzęt, którego będzie się używać. Wodę pitną najlepiej gotować przez około 5 minut, a następnie zostawić do przestygnięcia do temperatury około 40 °C. Po przestygnięciu do kubka niekapka należy nalać wodę, dodać odpowiednią ilość proszku i dokładnie wymieszać do całkowitego rozpuszczenia. Pamiętajmy aby przed podaniem dziecku sprawdzić temperaturę mleka na wewnętrznej stronie przegubu dłoni.

Jedno opakowanie Bebiko 4 wystarcza na przygotowanie około 27 porcji mleka.

Przeciwwskazaniami do użycia produktu jest uczulenie na którykolwiek ze składników (mleko zawiera laktozę) oraz niewłaściwy wiek dziecka.

Wskazówki przed użyciem

– Opakowanie przed oraz po otwarciu należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej,

– Po każdym użyciu foliowa torebka powinna być szczelnie zamknięta,

– Zawartość foliowej torebki powinna zostać zużyta w przeciągu miesiąca,

– Tekturowe pudełko to najlepsze opakowanie produktu, nie należy go wyrzucać, bo w razie potrzeby zawsze znajdziemy na nim potrzebne informacje,

– Mleko przygotowujemy zawsze bezpośrednio przed użyciem, lecz pamiętajmy aby do przygotowania nie używać mikrofalówek, ponieważ może to doprowadzić do oparzenia,

– Mleko należy wykorzystać do dwóch godzin po przygotowaniu, a jeśli nie zużyjemy całości mleka pamiętajmy aby nie wykorzystywać go powtórnie,

Producent sugeruje również możliwość użycia mleka Bebiko 4 do przygotowania kleików i kaszek bezmlecznych BoboVita, co stanowi dodatkowy plus i zwiększa gamę użytkowania produktu.