Kiedy na świat przychodzi nasze dziecko, chcemy zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Niekiedy, z różnych przyczyn, nie możemy karmić piersią dziecka. Na szczęście istnieje obecnie wiele innych sposobów na to, aby dziecko otrzymało pełnowartościowe, odpowiednie dla niego mleko.

Mleko początkowe Bebilon 1

Bebilon 1 to mleko, które można podawać dziecku już od urodzenia. Formuła opracowana przez zespół Bebilonu sprawia, że odpowiednio wspiera ono potrzeby żywieniowe maleństwa. W mleku zawarte są między innymi kwasy Omega-3 czy nukleotydy, które doskonale pomagają dziecku na pierwszym etapie jego rozwoju. Pierwsze 1000 dni życia dziecka to czas, który może decydować o stanie zdrowia dziecka w przyszłości. Bebilon 1 wspiera zatem dziecko w pierwszym okresie życia. Warto też wspomnieć o niezbędnych dziecku witaminach jak witamina A, B12, E oraz minerałach jak selen, jod czy magnez. Wszystko to pomoże w dalszym funkcjonowaniu dziecka.

Jak należy używać mleka Bebilon 1?

Wszystko zależy od ustaleń otrzymanych od lekarza. Jeśli nie postanowi on inaczej, należy stosować się do tabeli znajdującej się na opakowaniu. Tabela karmienia zawiera wszystkie istotne informacje dotyczące dawkowania mleka. Należy umyć ręce i wyparzyć wszystkie naczynia, które będą nam potrzebne w procesie przygotowywania mleka do podania. Wygotowujemy butelkę oraz smoczek w wodzie. Czynimy to przez 10 minut. Następnie należy gotować wodę do picia przez 5 minut. Zostawiamy ją do schłodzenia, tak, aby miała temperaturę 40 stopni Celcjusza. Wówczas wlewamy ciepłą i przegotowaną wodę do butelki. Za pomocą załączonej do opakowania miarki odmierzamy odpowiednią ilość mleka dla maluszka. Miarki powinny być płaskie i nieubite. Dodajemy odmierzony proszek do wygotowanej butelki. Następnie zakręcamy porządnie butelkę i potrząsamy nią aż do momentu, gdy proszek całkowicie się rozpuści. Teraz wystarczy już założyć smoczek na naszą butelkę. Temperaturę mleka najlepiej sprawdzić na naszej dłoni, tuż przed podaniem. Należy zawsze się upewnić, że temperatura mleka będzie odpowiednia dla naszego dziecka.

Mleko Bebilon 1 to doskonałe mleko pełne odżywczych witamin i minerałów, które wspiera rozwój naszego dziecka. Możemy je nabyć w różnych wielkościach od 27 gramów do nawet 1200 gramów. Warto pamiętać, aby przechowywać je w temperaturze od 10 do 25 stopni Celcjusza. Wówczas zachowa swoje właściwości. Mleko można wykorzystać jedynie w ciągu 2 godzin od przygotowania. Później będzie już niezdatne do spożycia przez maluszka. Mleko Bebilon 1 to dobra alternatywa dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie swojego maluszka.